top of page

HAKKIMIZDA

 

ALMAR GEMİ İNŞA SANAYİ şirketi; gemi inşa, çelik inşaat, makine imalat, otomotiv sektörlerine hizmet veren ALAYBEYOĞLU METAL İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından gemi inşa sanayiine hizmet amacıyla 2006 yılında kurulmuştur.

Türkiye'de önemli tersanelerin yer aldığı Tuzla bölgesinin Orhanlı Mahallesi'nde 23.000 metrekarelik arazi üzerine kurulan ve Haziran 2007 tarihinden itibaren faaliyetlerine kendine ait bu tesiste devam eden ALMAR;

  • İki holden oluşan toplam 5.300 metrekarelik imalat maksatlı kapalı alanda,

  • Tamamen çevreye uyumlu, tam kapalı ve şartlandırılmış, raspa ve boya işleri için iki adet boya holünden oluşan toplam 1.200 metrekarelik alanda,

  • İki katlı ve toplam 500 metrekarelik idari binasında,

  • Toplam 16.500 metrekarelik açık stoklama sahasında müşterilerine hizmet vermektedir.


Tesiste yer alan blok raspa ve boya ünitesi ısı, nem ve toz kontrol sistemlerine sahip olup, ortam koşulları istenilen değerlerde tam otomatik olarak kontrol altında tutabilmektedir. Kullanılan gritlerin geri kazanılması ve içeride raspası yapılan parçaların üzerinde ve içerisinde kalanların temizlenmesi için merkezi vakum sistemine sahiptir. Atmosfere atılan tüm egzost çıkışlarında filtreler yer aldığından çevreye uyumlu olarak çalışmaktadır.

Toplam 16.500 metrekarelik açık stoklama alanı, ham ve yarı mamul parçaların stoklanması, hem de üretimi tamamlanan parçaların bekletilmesinde işletmeye rahatlık sağlamaktadır. Tesisin ana cadde üzerinde yer alması ise büyük ve havaleli üretimlerin kolaylıkla sevkiyatına imkan vermektedir.

bottom of page